Jedź bezpiecznie odc. 817 (zmora polskich dróg, przejście na ul. Conrada w Krakowie)

11 paź 2020
46 444 wyświetleń

Komentarze
 • W Polsce na przejściach dla pieszych,to piesi powinni zwracać uwagę na samochody,a nie kierowcy na pieszych,to jest prawdziwy drogowy dramat,straszne!!!

  Marcin SłowikMarcin Słowik7 dni temu
 • Ten policjant to naprawdę ma cierpliwość do tych świętych krów drogowych

  Marcin SłowikMarcin Słowik7 dni temu
 • Może raczej na Polsacie lub TVN-ie, niektórzy nie oglądają jedynki.

  Marcin SłowikMarcin Słowik7 dni temu
 • Najwyzszy czas zmienic w Polsce prawo zezwalajace na pokazanie twarzy osob naruszajacych prawo drogowe i inne prawa.W makabrycznym wypadku na Slowacji gdzie Polak zabil czlowieka w czasie wyprzedzania innego pojazdu slowacka telewizja oficjalnie pokazala twarz tego bandziora.

  Stan TurskiStan Turski15 dni temu
 • jak się nie widzi jadącego 15 metrowego autobusu to jak można zobaczyc pieszego??

  simon1313ss3simon1313ss3Miesiąc temu
 • 5:37 Poznań, ul. Hetmańska - to tam norma, codziennie to samo

  XrzysiekXrzysiekMiesiąc temu
 • Panie policjancie za dużo gadania i tłumaczenia o paragrafach, kiedy w tym czasie kierowcy jeżdżą jak chcą. Szybciej i sprawniej, wszak to nie uczelnia ani kurs prawa jazdy. Jeśli ktoś nie wie o co biega to zatrzymać prawo jazdy i skierować do ponownego egzaminu. Wszystko!

  Jan ProkopJan Prokop2 miesięcy temu
 • Przerażające jest to ile osób tego nie rozumie. Policjant tłumaczy jak dzieciom w przedszkolu a to jak krew w piach.

  lukas7soslukas7sos2 miesięcy temu
 • Uwielbiam tego Pana policjanta i jego anieska cierpliwosc! Jedz bezpiecznie powinno byc nadawane na kazdym kanale telewizyjnym np. zamiast reklam, moze wreszcie ludzie nauczyli by sie przepisow i bezpiecznej jazdy!

  Kinga RatynskaKinga Ratynska2 miesięcy temu
 • Nie zauważyłam autobusu - od kiedy ludziom niewidomym wydaje się prawa jazdy ? Jeszcze kierowca zawodowy ktokolwiek jestes tam na gorze miej nas w swojej opiece ... Mysle ze powinnas oddac prawo jazdy bo niewidomi i tak glupio tlumaczacy sie nie zasluguja na nie... bedzie bezpieczniej na drogach.

  rtsprtsp3 miesięcy temu
 • Brak wyobraźni

  Zenon PatulaZenon Patula3 miesięcy temu
 • Te słupki to pomyłka, po tych filmach wygląda jakby kierowcy traktowali ten fragment jak wysepki gdzie pieszy może sobie stać.

  betacatbetacat3 miesięcy temu
 • 1:00 Taka sytuacja ma miejsce bardzo często, gdy pasy ruchu oddzielone są słupkami. Kierowcy mają wrażenie że jak są słupki, to nic im nagle nie "wyskoczy" na ich pas. Dają one poczucie złudnego bezpieczeństwa. Słupki w niewielkim stopniu ograniczają także widoczność. Wiadomo że przejścia są oznakowane, ale kierowcy nie patrzą na znaki. Moim zdaniem przed samym przejściem słupków być nie powinno a powinny się znaleźć garby takie same jak na rondach turbinowych. Kiedy w końcu decydenci zrozumieją że nie zawsze "wincyj słupków" oznacza "bezpieczniej"???

  Wiktor K.Wiktor K.3 miesięcy temu
 • A gdyby tak zastosować rewolucyjne rozwiązanie prosto z XX wieku - SYGNALIZACJE ŚWIETLNĄ ? Nie to jest niemożliwe w Krakowie Majchrowski robi średniowiecze sygnalizacje na skrzyżowaniach sie likwiduje tak tu jest postępowo!

  PO PRO STU JAPO PRO STU JA3 miesięcy temu
  • @PO PRO STU JA Ograniczony jesteś ty jeśli uważasz ze na każdym przejściu potrzebne są zapory, wystarczy przestać być egoistą w całej europie działa tylko Ci polscy kierowcy jacyś zjebani, jedzie nie patrzy na nikogo byle przed siebie.

   Maaxii 19202Maaxii 19202Miesiąc temu
  • @Zamenis longissimus wójcio dobra rada się znalazł zwolenik jedynie słusznego rozwiązania. Czy wiesz że są progi zwalniające, sygnalizacja świetlna, znaki poziome itp? Można wykorzystać kombinacje wszystkich elementów lub poszczególne elementy. Wiesz jak nazywają sie ludzie którzy mają tylko jedno rozwiązanie jak Twoje znaki? - ograniczeni umysłowo.

   PO PRO STU JAPO PRO STU JA2 miesięcy temu
  • Tak, jasne, postawić na każdych przejściach światła i najlepiej jeszcze rogatki. A może idźmy dalej w twoim surrealistycznym toku myślenia, zakażmy pieszym wychodzić z domu.... Dam ci dobrą radę, wystarczy zwracać uwagę na znak d-6 i stosować się do obostrzeń jakie nakłada na kierującego ten znak.

   Zamenis longissimusZamenis longissimus3 miesięcy temu
 • Prosty przepis mówiący o tym że "Jeżeli droga posiada 2 pasy ruchu w jednym kierunku musi pojawić się sygnalizacja świetlna" załatwiłby w 100% sprawę. Na przejściu dla pieszych z sygnalizacją zakaz wyprzedzania nie obowiązuje i światło czerwone zabrania wjazdu na przejście dla pieszych. Proste? Proste. :)

  ffuzzyqffuzzyq3 miesięcy temu
  • A nie wpadłeś na to, że żadnego kraju na świecie nie stać na takie rozwiązanie :) Prosta ekonomia :)

   Zamenis longissimusZamenis longissimus3 miesięcy temu
 • Ja MIMO ze jestem na przejściu NIGDY nie spuszczam z oczu niczego co jest w okół,dziwie się że ludzie tego nie stosują.

  niejakipanniejakipan4 miesięcy temu
 • Zabranie prawa jazdy to zbyt mała kara. Zabierzesz takiemu a oszołom i tak będzie jeździł bez prawo do jazdy!!! Za małe mandaty!!! Odpowiednia kara za takie wykroczenia np. 10000zł Myślę, że wielu oszołomów by ostudziło ich zapędy!

  Parabelum SQ2LKTParabelum SQ2LKT4 miesięcy temu
  • Ja bym raczej dał procentowo, od przychodu.

   Michał GawronMichał Gawron3 miesięcy temu
 • 200zl za wyprzedzanie przed przejsciem pojazdu o dużych gabarytach który zasłania widok?? Do tego jeszcze w deszczu??? Powinno się zabrać prawo jazdy. Masakra jskaś. Mojej koleżanki mąż zwolnił przed przejsciem by puścić dwie dziewczyny na pasie obok nie zwolnił, jedna dziewczyna nie żyje dróga połamana. Do dziś nie może sobie tego wybaczyć

  Op3rat0rr TkaczOp3rat0rr Tkacz4 miesięcy temu
 • Byłem niedawno świadkiem ciekawej sytuacji. Samochód przede mną przepuszczał na pasach pieszego. Z racji, że droga była dwupasmowa na pasie obok z małą prędkością ominął go inny kierowca. Pieszy słusznych rozmiarów jak i wagi, który był już za połową pasów na szczęście zauważył wariata i... sprzedał soczystego kopa w tylne drzwi tegoż omijającego pojazdu. Pan zatrzymał się, wrzucił wsteczny, już myślałem, że będzie awantura a on... przeprosił pieszego po czym szybko odjechał... 😂 🤦🏻‍♂️

  DD ReporterDD Reporter4 miesięcy temu
 • 4:14, 8:12 przesada moim zdaniem... to nawet nie było pół maski

  PiotrPiotr4 miesięcy temu
  • @Neativ tak, masz się z nim zrównać czyli jak on przychamuje to Ty tez musisz. Nie wspominajac o tym ze zblizajac sie do przejscia musisz zmniejszyc predkosc

   fasola403fasola4034 miesięcy temu
  • @Dawid czekaj, czyli jade trochę za samochodem, i on da po hamulcach, następnie go wyprzedzam, to łamię prawo? Jeśli tak, to fajna mina Ps. Nie mam jeszcze prawka, dopiero zaczynam

   NeativNeativ4 miesięcy temu
  • Wyprzedzanie to wyprzedzanie. Nie ważne czy o pół maski czy ćwierć.

   DawidDawid4 miesięcy temu
 • Nie ma to jak w legalny sposób okradać obywateli z ich własnych pieniędzy dając im mandat

  Dawid StasiakDawid Stasiak4 miesięcy temu
  • @Dawid Stasiak Przykład z więzieniem miał tylko Ci uzmysłowić Tobie logiczne braki w wypowiedzi, którą zamieściłeś. Wątpię, że tę infrastrukturę budowano z myślą o wyłudzaniu pieniędzy. Sugerowałbym, że budowano je z myślą o tym, że przepisy ruchu drogowego wystarczą, żeby było tam bezpiecznie i tak właśnie być powinno. Infrastruktura jest całkiem prosta i wystarczyłoby trochę ostrożności i wszystko byłoby dobrze. Zamieszczanie takiej myśli pod filmem, gdzie ludzie wyprzedzają na przejściach dla pieszych, dokonując jednego z najpoważniejszych wykroczeń w ruchu drogowym, jest trochę dziwne. Mandatów nie dostaniesz za wszystko, tylko za wykroczenia, a to jest różnica. Jeżeli mandat jest niezgodny z prawem, możesz odmówić jego przyjęcia i skierować postępowanie mandatowe na drogę sądową. Co do napychania kieszeni politykom to również śmiem wątpić. Oprócz mandatów do budżetu wpływają przecież wszystkie podatki, więc politycy wzbogacać się będą i bez mandatów. Co do prac społecznych, to jak najbardziej popieram. Zapłacić 500 złotych mandatu dla człowieka, który porusza się np. McLarenem za gotówkę to jak splunąć, a tak by musiał trochę pozasuwać. Jego duma z pewnością zostałaby wystawiona na próbę :)

   Del NeroDel Nero4 miesięcy temu
  • @Del Nero Porównanie więzienia do mandatów to żadne porównanie zauważ że mandat możesz dostać dosłownie za wszystko a do więzienia możesz trafić będąc niewinnym a te pieniądze za mandaty to wspomagają portfely polityków a nie poprawiają bezpieczeństwo na drodze budując kładki nad drogą podziemne przejście czy każde przejścia dla pieszych które wszystkie są oświetlone posiadają spowalniacz lub oznakowanie w postaci pachołków Także to jest okradanie obywateli tworząc infrastrukturę drogową która ma na celu wyłudzić pieniądze od kierowców lepszą metodą karania byłby pracę społeczne typu czyszczenie brudnych toalet publicznych sprzątanie ulic itp taka kara dotykalby każdego bez względu na to ile ma pieniędzy i jaką pozycję w społeczeństwie bez okradania i z pożytkiem społecznym

   Dawid StasiakDawid Stasiak4 miesięcy temu
  • Nie ma to jak w legalny sposób pozbawiać wolności przestępców, skazując ich na kary więzienia. Może odnieś się do tego, że łamali przepisy ruchu drogowego i ten mandat im się po prostu należał. Nikt ich tutaj nie okradł, zastanów się, zanim coś napiszesz.

   Del NeroDel Nero4 miesięcy temu
 • Takie sytuacje na przejściach w Bielsku-Białej mam codziennie ,szczególnie na ul.Lwowskiej przy cmentarzu ,osobiście nie przepuszczam tam pieszych dla ich bezpieczeństwa !! to nagranie z przed kilku dni ,zostawiam bez komentarza plworld.info/show/nIGEebjFgqGuq7Q/wideo.html&feature=emb_title

  MariuszSrMariuszSr5 miesięcy temu
 • Skąd ta dzicz bierze się w tym kraju..? Z biedy , zacofania , religii czy beznadziei..?

  2000belus2000belus5 miesięcy temu
  • religii?

   Zamenis longissimusZamenis longissimus3 miesięcy temu
  • Z "dobrobytu".

   ozieeizoozieeizo4 miesięcy temu
 • Nie dziwie sie ze ludzie maja w d*pie przejscia jak to koszt 200zl jak sie zostanie zlapanym. Jakie prawdopodobiestwo jest ze akurat trafi sie kontrola drogowa tam gdzie lamiesz ten przepis? 0,1 procenta?

  Patryk RurykPatryk Ruryk5 miesięcy temu
  • Przynajmniej 10pkt, jeszcze zrobić by za dwa takie przekroczenie, prawko zabierać.

   NeativNeativ4 miesięcy temu
 • 5:01...??? zapomniałam qfa --.............. 20 tys Pani przypomni

  Hubert WitkowskiHubert Witkowski5 miesięcy temu
 • No właśnie mandat 200 zł????? Nic to nie wywiera na sprawcy... N...I...C!!!!! 20 tys zł lepiej by zadziałało!!!!

  Hubert WitkowskiHubert Witkowski5 miesięcy temu
 • Kierowcy nie wiedzą o co chodzi - może mandat 10 tys. w pełni pozwoli zapamiętać i zrozumieć, że chodzi o o życie ludzi. Za granicą dojazd do przejścia dla pieszych jest traktowany jak dojazd do drogi z pierwszeństwem przejazdu - trzeba uważać i przepuścić wszystkich

  Hubert WitkowskiHubert Witkowski5 miesięcy temu
 • Po liczbie łapek w dół pod filmem widać, że część kierowców dalej wie swoje i uważa, że jadąc swoim pasem nie wykonują manewru wyprzedzania czy omijania.

  miszaelmiszael6 miesięcy temu
 • Nie zauwazylam autobusu🙄

  Rafał MRafał M6 miesięcy temu
 • Chciałbym zwrócić uwagę na zachowanie pieszych na przejściach. Mieszkam na stałe zagranicą dwa tygodnie temu byłem w Polsce samochodem. Zaobserwowałem (przejscie dla pieszych bez sygnalizacji w mieście )że około 50% pieszych nie patrzy w lewo nie patrzy w prawo TYLKO IDĄ PRZEZ PRZEJŚCIE JAK KONIE Z KLAPKAMI NA OCZACH. Wystarczy że kierowcę coś na drodze rozproszy i wypadek gotowy. Nie idźmy w skrajność, nie zrzucamy całej odpowiedzalności na kierowców. Jakbym miał codziennie jeździć samochodem po polskich drogach odczułałbym strach. A przestraszony kierowca to gorszy kierowca. Zamiast się poprawić zachowanie wszystkich uczestników obserwuje spadek. Jak jestes chamem na codzień to i na drodze jesteś (bez znaczenia W jaki sposób się poruszasz )

  Michal KapustkaMichal Kapustka6 miesięcy temu
  • @Zamenis longissimus e tam, zdarzają sie piesi co tak wchodzą. Coraz więcej ludzi uważa, tylko kierowcy się nie uczą

   NeativNeativ4 miesięcy temu
  • Wkradła ci się literówka, zamiast "TYLKO IDĄ PRZEZ PRZEJŚCIE JAK KONIE Z KLAPKAMI NA OCZACH" Chciałeś napisać: "TYLKO *JADĄ* PRZEZ PRZEJŚCIE JAK KONIE Z KLAPKAMI NA OCZACH"

   Zamenis longissimusZamenis longissimus5 miesięcy temu
 • 1:51 ... wybrali sie na ulice Kondrada, na przejscie gdzie zginelo juz kilka osob. .... I dalej brak sygnalizacji swietlnej dla pieszych. Bandytyzm zarzadcy drogi.

  artur4613artur46136 miesięcy temu
  • A gdyby tak zastosować rewolucyjne rozwiązanie prosto z XX wieku - SYGNALIZACJE ŚWIETLNĄ ? Nie to jest niemożliwe w Krakowie Majchrowski robi średniowiecze, sygnalizacje na skrzyżowaniach sie likwiduje - tak tu jest postępowo!

   PO PRO STU JAPO PRO STU JA3 miesięcy temu
 • Niestety Panie Dworak, ta Piesza nie uratowała tego skur..syna od pierdla, a jedynie szczęśliwie siebie od śmierci. W Polsce panuje powszechne przyzwolenie na zabijanie ludzi samochodami. Za śmiertelne ugodzenie nożem - paka, ale za zabicie pieszego autem - maksymalnie zawiasy: bo nie chciał, bo ma rodzinę, bo sąsiadom mówi dzień dobry. I co najważniejsze: bo pan sędzia jest empatyczny - znaczy sam liczy się z tym że i on może rozjechać kogoś, więc lepiej niech w tym kraju rozjeżdżanie będzie traktowane łagodnie. Tak to widzę...

  Marcin BMarcin B6 miesięcy temu
  • Nieumyślne spowodowanie śmierci - występek nieumyślny, którego skutkiem jest śmierć człowieka. Czyn następuje poprzez niezachowanie odpowiedniej ostrożności albo w innych przypadkach określonych w prawie karnym (np. nieoznaczenie choćby taśmą dołu w chodniku sądząc, że nikt nie wpadnie i nic złego się nie stanie). Wszystkie kwalifikowane typy różnych przestępstw; skutkujących śmiercią człowieka definiuje się jako nieumyślne spowodowanie śmierci jako następstwo (np. pobicia). Nie jest ono jednak uprzywilejowanym typem zabójstwa.

   Marcel BushMarcel Bush6 miesięcy temu
 • Mam nadzieję że Pan Marcin wysłał tam gdzie trzeba ten filmik

  All Rights ReversedAll Rights Reversed6 miesięcy temu
 • łapanka w jedną stronę? pierwsze ujęcie, dwa wykroczenie na raz.? bądźmy szczerzy wszystkie takie przejścia są do likwidacji (lub) ewentualnej przebudowy. bez sygnalizacji nie ma prawa istnieć. i pora skończyć z wyłączaniem sygnalizacji na noc. pulsujące żółte oślepia kierowców.

  Marek PiaseckiMarek Piasecki6 miesięcy temu
  • To nie brak sygnalizacji jest problem lecz brak kultury i szacunku wobec wszystkich uczestnicych ruchu wzajemnie.

   Michal KapustkaMichal Kapustka6 miesięcy temu
 • Pan Policjant bardzo łagodny jest ja bym ladował po 500 zł bezdyskusyjnie

  Premier KingPremier King6 miesięcy temu
  • Raczej nie może, z tego co mi wiadomo za wyprzedzanie jest 200zł, a za omijanie 500zł. Tutaj nie dało się klasyfikować tych manewrów jako omijanie, natomiast policjant nie może wymierzać kary innej niż podaje taryfikator.

   Marcin RogackiMarcin Rogacki6 miesięcy temu
 • 2:09 Patrząc po prędkości przypominam, że 70-tka jest dopiero ZA przejściem! 2:55 Najlepiej tłumaczący policjant w programie! Cały czas na pierwszym miejscu - brawo. 7:58 Dym i zabiłby, bo nie wyhamował (co nie zmienia, że przepisu nie stosuje)

  młody kierowcamłody kierowca6 miesięcy temu
 • Kużwa ... nie zauwarzyć autobusu..... obligatoryjnie policjant powinien wysłać tą ,,babe,, na badania.... a nie dyskutować... a zawodowo to chyba wózkiem w markecie jezdzi.... mowiąc skromniej, bo inne mysli sie nasuwają

  Konrado M.Konrado M.6 miesięcy temu
  • @Michal Kapustka Ma zaawansowaną jaskrę? Rozmawiała przez telefon? Prowadziła w stanie wzburzenia emocjonalnego? Cokolwiek by to nie było, dyskwalifikuje możliwość prowadzenia pojazdów.

   ToponomastykaToponomastyka5 miesięcy temu
  • Zadaj sobie pytanie jakie są powody dlaczego kobieta nie widziała autobusu?

   Michal KapustkaMichal Kapustka6 miesięcy temu
  • @Jarek J Ale zeby autobusu nie widziec.... w takich ruchu.... to nie niemiecka autostrada i nie te predkosci

   Konrado M.Konrado M.6 miesięcy temu
  • Chciałbym zauwa(ż!)yć "kto niewinny niech pierwszy rzuci kamieniem". Przepraszam jeśli jesteś idealny.

   Jarek JJarek J6 miesięcy temu
 • Jako kierowca autobusu miejskiego w Krakowie, to dziennie sporo razy spotykam się z manewrem wyprzedzania na przejściu dla pieszych.

  LardorLardor6 miesięcy temu
 • Władcy Krakowa mają krew na rękach. Wstyd żeby w tak ruchliwym miejscu nie było sygnalizacji świetlnej.

  znikający punktznikający punkt6 miesięcy temu
  • @Michal Kapustka Ja o sygnalizacji on o jarkowym. Zadałem pytanie to odpowiedz jak wiesz , jak nie wiesz to się nie odzywaj. P.S. Zgadzam się naród nie tylko na drodze ale na dzisiejszych spędach. Dlatego sygnalizacja musi być !!!

   znikający punktznikający punkt6 miesięcy temu
  • @znikający punkt dlaczego sygnalizacja świetlna jest potrzebna? W UK ginie na przejściach dwa razy mniej ludzi (na 100000 mieszkańców). W uk ludzie przechodzą przez ulicę gdzie chcą. (Miałem przypadki jadac samochodem ze czlowiek przechodził 1m odemnie. Tutaj panuje wzajemny szacunek miedzy wszystkimi uczestnikami ruchu)W Polsce możesz dostać mandat za takie zachowanie. Problem który dostrzegam to brak brania za siebie odpowiedzialności. A mandaty nie pomagają, trzeba nauczyć ludzi odpowiedzialności, rozsądku I przede wszystkim samodzielnego myślenia. Problem to kolejne rządu które hodują sobie bezmózgich wyborców którzy za 500+( ktore jest finansowane z nich podatków) głosują na nich.

   Michal KapustkaMichal Kapustka6 miesięcy temu
  • @Michal Kapustka To jaki jest powód braku sygnalizacji ?

   znikający punktznikający punkt6 miesięcy temu
  • Nie przepisuj komuś wini bez powodu

   Michal KapustkaMichal Kapustka6 miesięcy temu
 • I jak zwykle paru dzbanów i ignorantów daje łapkę w dół... Tak - jak ją dałeś jesteś mega DZBANEM!!!!!

  Tomasz SmaglińskiTomasz Smagliński6 miesięcy temu
 • czerwone mitsubishi jechało jeszcze na światłach dziennych w czasie deszczu kolejne wykroczenie

  Łukasz LŁukasz L6 miesięcy temu
 • Najwyższy czas wyjaśnić przepis...na przejściu wiadomo i nie ma dwóch zdań. Chodzi o drugą część czyli "i bezpośrednio przed nim". Dzwoniłem do krakowskiego MORD-u i otrzymałem odpowiedź bardzo enigmatyczną nic nie wnoszącą do wyjaśnienia sprawy. Treść wypowiedzi wprowadzała wiele elementów zależnych ot choćby czy zdążę zahamować (!?) Tak samo pytani przeze mnie policjanci...coś w stylu "każdy .... na swój strój". Niektóre tłumaczenia wyjęte jakby żywcem z kabaretu . Jak zatem kiedy jest taka duża rozbieżność w interpretacji "stróżowie prawa" mogą karać. U jednych jest to mniej niż metr u innych 50 metrów. Do tego dochodzi wielkość pojazdu wyprzedzanego. W tym konkretnym przypadku nie może być widełek. W końcu należy wyznaczyć wartość bezwzględną i za jej olewanie ustanowić karę która skutecznie (może) nauczy tych co wyprzedzają na przejściach bez sygnalizacji. To naprawdę gra o życie.

  Jarek JJarek J6 miesięcy temu
  • @Jacek D Witam. Dziękuje za wsparcie. Wystarczy zatrzymać film i ocenić jaka odległość była od przejścia w momencie zrównania się z autobusem. Pytanie...od którego momentu kobieta prowadząca Mercedesa miała PEŁNĄ widoczność przejścia. Stwierdzam naciąganie przepisu i to często zdarza się policji. Miałem podobną sytuację tylko pojazdem który wyprzedziłem, był oznakowany radiowóz jadący 40km/h na 70 (częsty obrazek na polskich ulicach, czy się mylę że jest coś takiego jak utrudnianie ruchu?). PANOWIE(!) policjanci postanowili mnie zatrzymać, na tyle nieudolnie, że prawie po 800 metrach. Jakie zaskoczenie było kiedy zauważyli, że jestem "wyposażony”(cyt.) (rejestrator i yanosik) i zaraz impet zarzutu wyprzedzania na przejściu zmalał. Policjant stwierdził ze mimo iż wyprzedzałem na przejściu to jednak mandatu nie nałoży. Po godzinie zadzwoniłem do dyżurnego Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie opisując całość zdarzenia i wyrażając gotowość przedstawienia dowodu w postaci nagranego materiału. Dyżurny sprawę przyjął i po półgodzinie otrzymałem wzruszająca odpowiedź. Cytuję " Zatrzymujący Pana policjant nie był pewny czy wyprzedzał pan na przejściu dla pieszych i dlatego nie nałożył mandatu". Czy trzeba coś jeszcze pisać? W wielu przypadkach Policja jest niekompetentna i nadużywa władzy pokazując wielokrotnie że ta instytucja ratuje niektórym życie bo w "cywilu" nie ma dla nich miejsca. Kiedy skończy się czas, że tępota ubiera mundur i wychodzi na ulicę. PRZEPRASZAM z góry tych uczciwych i profesjonalnych funkcjonariuszy. TAK SĄ TACY i proszę ich wszystkich, aby przyjrzeli się pracy swoich kolegów, których zachowanie rzuca cień na ich pracę. Pozdrawiam J

   Jarek JJarek JMiesiąc temu
  • Bo w polskim prawie nie chodzi o to żeby było jasno i klarownie. To norma, że jeden przepis i drugi dotyczący tej samej sytuacji się nie negują. Za to mamy coś takiego jak już wspomniałeś "interpretacja". Interpretacja to taka magiczna różdżka, która z dobrym magikiem(prawnikiem, prokuratorem) sprawi, że jak trzeba to szaraka się posadzi a Najsztuba nie. W Polsce nawet nie istnieje precedens prawotwórczy. Po co? Żeby sprawy sądowe załatwiać szybko i sprawnie:/

   Jacek DJacek DMiesiąc temu
 • I te kretyńskie tłumaczenia... żal i smutek

  Tong PoTong Po6 miesięcy temu
 • Tym kretynkom powinni zabierać lejce bo one i tak nic nie rozumią

  Michal GrabowskiMichal Grabowski6 miesięcy temu
 • Od dłuższego czasu zastanawiam się, co w sytuacji, w której dajmy na to - jadą obok siebie 2 samochody, znajdują się 5 metrów przed przejściem dla pieszych, nagle jeden z pojazdów SPECJALNIE przyhamowuje. Wtedy pojazd jadący równolegle obok tego - automatycznie, nie z jego winy - jest kierowcą, który wyprzedza! Jak wtedy można się tłumaczyć przed policją? Przecież takich sytuacji prawdopodobnie jest mnóstwo, podejrzewam, że funkcjonariusza policji nie interesują takie tłumaczenia, on widział - wyprzedziłeś, wyprzedziłeś. KROPKA. Jak się na to zapatrujecie?

  Agnieszka W.Agnieszka W.6 miesięcy temu
  • @Agnieszka W. Niestety, musi Pani liczyć na rozsądek policjanta. Mają go w takim samym procencie, jak populacja. Podała Pani sytuację bardzo hipotetyczną i musiałaby Pani jechać dużo szybciej, żeby hamując, wyprzedzić pojazd o całą długość. Wysunięcia się o metr przed pojazd na sąsiednim pasie żaden policjant nie uznałby za manewr wyprzedzania. Tu chodzi o ducha tego przepisu, a nie literę.

   ToponomastykaToponomastyka5 miesięcy temu
  • ja się zapatruję na to tak, że jeżdżę raczej defensywnie pilnując tego, co robi ten drugi. lepiej zapobiegać niż leczyć i nie ma tu się co zastanawiać nad ewentualnym tłumaczeniem się przy zatrzymaniu za wyprzedzenie.

   XQ40XQ406 miesięcy temu
  • Nawet nie specjalnie, tylko dlatego, że np. tuz za przejściem jest uliczka, w którą chce skręcić.

   Błażej M.Błażej M.6 miesięcy temu
  • każdy sądzi wg siebie

   mikimiki6 miesięcy temu
  • @Agnieszka W. Takie sytuacje jak przedstawiasz są raczej marginalne, bo i po co ktoś miałby specjalnie w ten sposób wymusić na kimś popełnienie wykroczenia drogowego. Ale okej, załóżmy że zdarzają się tacy kierowcy. Ja ogólnie staram się unikać takich sytuacji, że zbliżam się do przejścia jadąc równo z innym samochodem na sąsiednim pasie. Albo już wcześniej zwalniam tak żeby ten drugi jechał przede mną i wtedy kontroluję co robi i mam tę chwilę czasu na reakcję. Albo staram się być przed nim wtedy w ogóle nie interesuje mnie czy ostro zahamuje, a jak przyspieszy i mnie wyprzedzi to sam popełni wykroczenie. Ogólnie chodziło mi w poprzednim poście o zaznaczenie, żeby jeździć tak aby unikać takich sytuacji, ale może źle to przedstawiłem 🙂

   Endrju870Endrju8706 miesięcy temu
 • To jest niestety zmora u nas , cholera zatrzymuje się kierowca na prawym przed przejściem dla pieszych , jak można być tak bezmyślnym żeby nawet nie zwrócić uwagi co się dzieje na tym przejsciu i przed nim . Jeden wielki dramat!

  Daniel OlhbryskiDaniel Olhbryski6 miesięcy temu
 • Mam wrażenie, że wielu kierowców nie rozumie, za do dostaje mandat...

  Dominik XDominik X6 miesięcy temu
 • Drogie "Jedź Bezpiecznie TVP", na początku chciałem Państwu serdecznie podziękować, ponieważ szczerze się przyznam, że przed oglądaniem Waszego programu nie zwracałem na, wydawałoby się taki szczegół jak wyprzedzanie na pasach, zbytniej uwagi. Dziś się cieszę, że nie trafiłem na policjanta, który gdzieś czekałby kawałek za przejściem z lizakiem, czekając na takich niesfornych jak ja, a tym bardziej cieszę się, że żaden pieszy nie wyszedł mi zza autobusu prosto pod koła. Przechodzą do meritum...tak oglądam Wasze odcinki, szczególnie chętnie właśnie te o wyprzedzaniach na przejściu i tak zastanawiam się, czy odpowiedzialni za budowę dróg i wyznaczanie na nich przejść dla pieszych nie popełnili pewnego błędu. Uważam, że umiejscowienie przejścia dla pieszych na drodze więcej niż jednopasmowej, jest błędem. Oczywiście gdyby było idealnie, to nie byłoby takich sytuacji jak na nagraniach, jednak ludzie nie są idealni i czasem bywa tak, że jest ten gorszy dzień, chwila rozkojarzenia i szczególnie wtedy bywa, że dochodzi do wypadku. Może warto by szczerze postawić na bezpieczeństwo pieszych, nie tylko na ulicach Krakowa, ale i w całej Polsce. Wiem, że byłby to ogromny koszt, wiązałoby się to z utrudnieniem poruszania się w ruchu miejskim, jednak to wszystko, to "pikuś" w porównaniu ze znaczeniem życia ludzkiego. Może warto by jeszcze raz przemyśleć zasadność prowadzenia przejść przez jezdnie wielopasmowe, część z nich zlikwidować, jeśli oczywiście byłaby taka możliwość, a co do reszty, to może zasadne byłoby ustawienie sygnalizacji świetlnej, bo jest to bezpieczniejsze niż przejście bez sygnalizacji. Nawet rozdzielenie pasów takimi pachołkami jak na początku nagrania, jak widać nie działa.

  2jz2jz6 miesięcy temu
  • napisales ze cieszysz sie ze nie trafiles na policjanta. A mi sie wydaje ze cieszy sie osoba ktorej nie potraciłeś/ zabiłeś na przejsciu. ale gratulacje ze juz wiesz teraz twoja w tym glowa zeby przekazac ta informacje dalej ! chociazby dla znajomych lub rodziny.

   Wojciech WijatkowskiWojciech Wijatkowski6 miesięcy temu
 • i tak pieszy na covid umarł

  Łukasz TrojnarŁukasz Trojnar6 miesięcy temu
 • widać większość tych kierowców rzadko porusza się jako piesi na pasach, czas się przejść na nogach i doświadczyć tego na własnej skórze.

  woj26woj266 miesięcy temu
 • niedouczony zawodowy kierowca ~! wstyd się przyznać

  woj26woj266 miesięcy temu
 • Ta jazda ma jedna przyczyne..brak mozgu i iq na poziomie 50...czas na to zeby nie kazdy mial prawo jazdy!jesli pani nie widzi autobisu to jest pani niewidoma i nie powinna jezdzic lub jest pani kretynem cymbalem i debilem skonczonym i tez nie powinna jezdzic..czas zaczac nazywac rzeczy po imieniu a nie sie cackac z tzw. poprawnym politycznie językiem....

  Mike PawlikMike Pawlik6 miesięcy temu
  • Za taką odpowiedź (pani, że autobusu nie widziała) Policja powinna zabierać PJ i skierować kierowcę na badania lekarskie!

   MsApaczMsApacz6 miesięcy temu
 • jeżeli kiedyś miałbym dostać mandat to chciałbym go dostać od tego policjanta.

  Arkadiusz GoedeArkadiusz Goede6 miesięcy temu
 • 7:46 torba LGBT

  Krzy SiekKrzy Siek6 miesięcy temu
  • i?

   Mateusz WojtkiewiczMateusz Wojtkiewicz6 miesięcy temu
 • Za małe mandaty są za takie wykroczenia. Rząd niby coś tam wspominał o podwyższeniu, ale jak zwykle na gadaniu się skończyło.

  Krzysiek HKrzysiek H6 miesięcy temu
 • W rejonie tego przejścia na powstać kiedyś węzeł Azory. Pytanie kiedy. Kolejne pytanie jak wygląda sprawa wyprzedzania na przejściach z sygnalizacją świetlną kiedy pali się światło zielone?

  Andrzej lAndrzej l6 miesięcy temu
  • Przepis dotyczy przejść o ruchu niekierowanym czyli bez sygnalizacji

   Jan PasławskiJan Pasławski6 miesięcy temu
 • 3:20 nie wyprzedzała na przejściu, wyprzedzała PRZED przejściem, tam nie było wykroczenia. Skończyła manewr zanim przekroczyła linię, przed którą należy się zatrzymać przed przejściem. Za to troszkę wcześniej ciężarówka wyprzedzała na przejściu. Ciekawe czy się wozili z dostawczakiem? Pomijam już fakt, że cały czas miała idealną widoczność by zmineić decyzję w przypadku zmiany sytuacji drogowej. Nie było podstaw w jej przypadku do mandatu.

  Grzegorz TymulGrzegorz Tymul6 miesięcy temu
  • Zgodnie z art. 26. Ust. 3 ustawy prawo o ruchu drogowym uważam, że była podstawa do mandatu. "Kierującemu pojazdem zabrania się (...) wyprzedzania pojazdu na przejściu dla pieszych i bezpośrednio przed nim, z wyjątkiem przejścia, na którym ruch jest kierowany." W 2:29 widać, gdyby weszli piesi na pasy od strony autobusu, to ta Pani by przyjechała przez ta pasy, nawet ich nie widząc.

   filon1515filon15156 miesięcy temu
  • @Grzegorz Tymul W tym programie szeryfowanie akurat jest krytykowane, nawet były odcinki temu poświęcone ;)

   Adriano192837465Adriano1928374656 miesięcy temu
  • @Adriano192837465 no o co chodzi, kolejny przykład kiedy kierowcy gabarytowych pojazdów nie szanują innych użytkowników drogi. Prześlij do "znawcy" drogi z tego programu. Na prawdę ciekaw jestem jaką gimnastykę mentalna wykona by udowodnić, że blokowanie pasa to dobry manewr. Nie żartuję, prześlij. :)

   Grzegorz TymulGrzegorz Tymul6 miesięcy temu
  • @Grzegorz Tymul Jak mnie denerwują tacy głupio mądrzy. Nie masz racji, ale musisz swojego zdania bronić. Jak ten pasażer na nagraniu. Nie ma racji, ale się musi mądrzyć, twój kolega? plworld.info/show/l3eZq7a4aKXJibg/wideo.html

   Adriano192837465Adriano1928374656 miesięcy temu
  • @Wojciech Wijatkowski wysoce cywilizowana wypowiedź. Jak moje miejsce zamieszkania wpływa na to, że policja naciąga kierowców a bohater pierwszego filmu nie potrafi wyprzedzać?

   Grzegorz TymulGrzegorz Tymul6 miesięcy temu
 • Kierowca zawodowy, kobieto nie kompromituj się. Nie zauważyła autobusu a tak na prawdę to nie jestem pewien czy w ogóle wiedziała, dlaczego została zatrzymana(?) bo nie zauważyła autobusu 😏

  Mar KoMar Ko6 miesięcy temu
 • 6:39 Dzban roku 2020, pouczenie... świetnie to teraz można wybierać kary hhahahha., zapewne wychowany w bezstresowej familii.

  AnonymousAnonymous6 miesięcy temu
 • 2:35 "Nie widziałam autobusu." Kierowca zawodowy, kto jej dał uprawnienia skoro jest ślepa?

  Horn3t88Horn3t886 miesięcy temu
 • ulica conrada w Krakowie to świetny przykład na bezczynność policji - jeżdżę tamtędy regularnie, a policje widzę tylko przy "okazji" kolizji w rejonie tego przejścia dla pieszych. Poza tym (oraz programem Jedź Bezpiecznie") policji nie widziałem tam nigdy. Ot tacy "pracowici"

  lukaszplawlukaszplaw6 miesięcy temu
 • Pouczenie

  mgagalamgagala6 miesięcy temu
 • Drodzy Państwo prowadzący - prosze nie żartować ze stwierdzeniami, że policja walczy z patologią na przejściach dla pieszych. Od lat na tych samych przejściach dla pieszych mamy do czynienia z tą samą patologią - policja do tej pory nie podejmuje skutecznych działań zmierzających do poprawy sytuacji (oczywiście na łamach programu jedź bezpiecznie urządzają pokazowe akcje, niestety w rzeczywistości spotkanie policji egzekwującej przepisy drogowe jest praktycznie niemożliwe).

  lukaszplawlukaszplaw6 miesięcy temu
  • Moim zdaniem nie do końca. Mamy w Krakowie dwa przejścia (na Armii Krajowej oraz przed ulicą Nawojki) gdzie jednak regularne odwiedzanie tych przejść przez policję, tv i zmiany w organizacji ruchu moim zdaniem bardzo poprawiły bezpieczeństwo.

   Jan PasławskiJan Pasławski6 miesięcy temu
  • @asusvw222s w stwierdzeniu, że policja robi co może bardzo się mylisz moim zdaniem. Widze jak wygląda "praca" drogówki - brak reakcji na część wykroczeń których są świadkami jest powszechny. Odnoszę też wrażenie, że dla krakowskiej policji problemem są osoby zgłaszające wykroczenia (bo ich zgłoszenia psują statystyki) a nie osoby je popełniające. Twierdzisz, że policji jest za mało - ja twierdze, że nie chciałbym więcej tego typu "pracowników". Raczej należałoby tą służbe zastąpić jej nowym odpowiednikiem, ale rzetelne podchodzącym do swoich obowiązków.

   lukaszplawlukaszplaw6 miesięcy temu
  • Policja robi, co może. Jest ich jednak za mało, żeby zapanować nad wszystkimi newralgicznymi miejscami.

   asusvw222sasusvw222s6 miesięcy temu
 • Panie Marku - ta piesza nie uratowało kierowcy od więzienia. Krakowska policja za spowodowanie kolizji z pieszymi kierowców każe mandatami. A i to nie zawsze, gdyż często według policji to pieszy jest "winny" - szczególnie kiedy jest martwy i nie może się już bronić przed sądem.

  Łukasz PławnyŁukasz Pławny6 miesięcy temu
 • Pierwszy film dobitnie pokazuje, że te popieprzone słupki tylko odwracają uwagę od pieszych, których, jeśli nie mają odblasków, w ogóle nie widać. Słupki za to świecą jak neony.

  ProgramisterProgramister6 miesięcy temu
  • Haha słupki odwracają uwagę :-) jak na autostradzie widzisz słupki to zwalniasz. Zdaje prawo jazdy! Doskonale widoczne przejście!

   Color of RoadColor of Road6 miesięcy temu
  • skoro auto na sąsiednim pasie zatrzymuje się przy przejściu dla pieszych to nie ma znaczenia czy są na przejściu czy nie. Skoro odwracają uwagę, zwolnij i upewnij się, czy są.

   Piotr KrólPiotr Król6 miesięcy temu
 • Mandat za wyprzedzanie na przejściu lub dla pieszych to 200 zł (i 10 pkt karnych). Taka wysokość mandatu to kpina. Mandat powinien byc minimum 10 razy większy.

  Sebastian SebaSebastian Seba6 miesięcy temu
 • Witam Mam takie pytanie to co się dzieje na przejścia to po prostu ludzkie pojęcie przechodzi takie pytanie czemu tylko jest wystawiony mamy i temat jest zamknięty dlaczego nie jest gdzieś wpisywane w rejestr komputerowy Przecież mamy 21 wiek i uważam że po trzecim czy po czwartym razie takim złapaniu na takim czymś to powinien być zwrócony na kurs reedukacyjny to się tyczy że ze wszystkim czy ktoś jeździ na czerwonym czy nie ustępuje pierwszeństwa czy się wpycha a nie mówiąc kolokwialnie inaczej jesteśmy tylko ludzi ustępujemy se

  ROBERT PRZYGODAROBERT PRZYGODA6 miesięcy temu
 • Czy to przejście na Conrada jest niezbędne? Może warto je zlikwidować?!

  LL6 miesięcy temu
  • @L Ciekawe ile osób będzie szło 200 metrów do przejścia a potem wracać. Dla przypomnienia nawet pieszy przechodzący poza przejściem (kiedy jest już na jezdni) ma pierwszeństwo (dokładnie jest napasane że kierujący ma OBOWIĄZEK umożliwić mu opuszczenie jezdni). Oczywiście nie pochwalam takiego przechodzenie ale tak będzie myślicie że jak zlikwidujecie przejście to piesi nie będą idiotami lub postaw znak zakaz wyprzedzanie czy myślisz że kierowcy by go przeszczegali tylko chwila przecież na przejściu nie można wyprzedzać a jednak "mądrzy" kierowcy to robią.

   Łukasz LŁukasz L6 miesięcy temu
  • @Piotr K no to nie prędko się coś poprawi...

   LL6 miesięcy temu
  • @L Wystarczy egzekwować obecne a i upraszczać nie trzeba. Znajdzie się kilka dziur, które należałoby załatać i tyle. Ważna jest edukacja, np. w telewizji publicznej zamiast obecnego syfu puścić codziennie 30 minutowy program o ruchu drogowym, a na pewno część ludzi o czymś się dowie - bo przecież jeżdżą 40 lat i ani razu PoRD nie zajrzały. Niestety dopisywanie nowych przepisów jest niezbędne, bo infrastruktura i wymagania cały czas się zmieniają.

   Piotr KPiotr K6 miesięcy temu
  • @Piotr K tak, ale jak widać od 40 lat nic się nie zmieniło więc może już czas wybrać inna drogę. Zamiast dopisywać paragrafy, uprościć przepisy i zmienić infrastrukturę?

   LL6 miesięcy temu
  • @L Problemem są idioci za kierownicą, gdyby stosowali się do przepisów, nie byłoby wypadków w takich miejscach. Teraz liczy się tylko pośpiech i egoizm. Zero współpracy, przepisy dla owieczek, mnie i tak nie złapią/stać mnie na mandat.

   Piotr KPiotr K6 miesięcy temu
 • na maratonskiej tak jest i pelno wypadkow

  Marcin RadomMarcin Radom6 miesięcy temu
 • Dlaczego tam jest ograniczenie do 70?? :0 przecież wariaci będą pruć 100 i więcej. Masakra

  Aleksander SzczurekAleksander Szczurek6 miesięcy temu
  • @Aleksander Szczurek Właśnie o to mi chodzi: problemem, jak zresztą sam Pan wskazał w pierwszym komentarzu, są ludzie którzy jeżdżą znacznie szybciej niż ograniczenie, a nie zbyt wysoka wartość na znaku. Niech to 70 zostanie, tylko niech każdy palant jadący np. 90, albo wyprzedzający na przejściu, płaci mandat i zbiera punkty ! To mogłoby wystarczyć !

   Marek BalcerzakMarek Balcerzak6 miesięcy temu
  • @Marek Balcerzak naprawdę nie wiem co by pomogło. Gdyby ludzie stosowali się do ograniczeń to ograniczenie do 50 by wystarczyło, nimi sygnalizacja pod odpowiednią prędkość musi być ustawiona tak żeby jadąc za szybko stawać na światłach

   Aleksander SzczurekAleksander Szczurek6 miesięcy temu
  • To może zrobić ograniczenie do 20, żeby "wariaci" jechali 70 ?

   Marek BalcerzakMarek Balcerzak6 miesięcy temu
 • Dziękuję za film :)

  KobraWarriorKobraWarrior6 miesięcy temu
 • Zawodowy kierowca „nie widzial autobusu”. Skierowanie na badania - okulista, psycholog ... nie wiem moze psychiatra?

  Wojciech IranowskiWojciech Iranowski6 miesięcy temu
 • to przejście dla pieszych na Conrada napewno zna wieliu kierowców krakowa. Tam powinna być sygnalizacja wzbudzana żeby pieszy mógł bezpieczenie przejść. Ograniczenia 50 mało kierowców przestrzega.

  Back To Past - UrbexBack To Past - Urbex6 miesięcy temu
  • @Marek Balcerzak Dokładnie, bo niektórzy by chcieli jeszcze budować przejścia podziemne czy nadziemne pieszym tak jak pod filmikiem ze Zakopianką. Najważniejsza jest wykrywalność, niech nawet zrobią 0zł mandatu ale 10punktów karnych i wykrywalność na poziomie 50% i problemu w tydzień nie będzie.

   Jonasz Koran-MekkaJonasz Koran-Mekka6 miesięcy temu
  • Sygnalizacja na każdym przejściu dla pieszych to idiotyzm i niepotrzebne tamowanie ruchu. Tam powinny być kamery wykrywające takie zachowania. Gdyby kierowcy dostawali 500 zł i 10 punktów z automatu, byłoby spokojnie jak makiem zasiał.

   Marek BalcerzakMarek Balcerzak6 miesięcy temu
  • Tam jest 70km/h! Strach chodzić!

   Aleksander SzczurekAleksander Szczurek6 miesięcy temu
 • Kiedy kierowca prosi o pouczenie, powinno się zabierać prawo jazdy, on ma gdzieś przepis czy życie pieszych, świadomie przejeżdża, wie ze mogą przejść piesi, ze może ich zabić i mówi/ prosi o pouczenie, po prostu ręce odpadają -.-

  NicekovskyNicekovsky6 miesięcy temu
  • Pouczenie można by dostać np., że wjechał na plac parkingowy od strony zakazu nie powodując żadnego zagrożenia albo wyrzucił śmieci (np. ogryzek owocu) z samochodu. Ale nie za takie coś co widać na filmie.

   Marcin PMarcin P6 miesięcy temu
 • Są gdzieś w Europie przejścia dla pieszych bez sygnalizacji świetlnej na drogach dwupasmowych?

  Stefan KowalskiStefan Kowalski6 miesięcy temu
  • @Wojciech Swoboda We Włoszech choćby są takie nieprzyjemne przejścia na drogach jednojezdniowych, a przez 2 pasy na drogach dwujezdniowych jest ich sporo. A na drogach dwujezdniowych we Francji też widziałem i to przy niewyznaczonych pasach ruchu nawet, w Hiszpanii, w USA. W Holandii się zdarzają choć rzadko ale piesi mogą przechodzić tam za to na czerwonych i również na drogach dwujezdniowych co ma zmusić kierowców do jazdy zgodnie z ograniczeniami prędkości i co nawet tam działa.

   esperto plesperto pl6 miesięcy temu
  • Polska to ma chyba przede wszystkim kierowców rodem z Armii Czerwonej.

   Marek BalcerzakMarek Balcerzak6 miesięcy temu
  • @esperto pl chyba Rosja, Ukrains , Białoruś. Na 💯 nie Europa zachodnia. Czechy i Słowacja ma sygnalizacje. Polska ma to rodem z ZSRR

   Wojciech SwobodaWojciech Swoboda6 miesięcy temu
  • Są. I to nie tylko takie ale nawet gorsze na szerokich drogach jednojezdniowych gdzie pieszy musi na raz pokonać np 6 pasów.

   esperto plesperto pl6 miesięcy temu
 • 200 złotych.. HAHAHA HAHAHAHAHAHAHAAAAAAA

  JasiuniuJasiuniu6 miesięcy temu
  • Dokładnie, śmiech na sali z tymi mandatami. Za wypicie piwka w parku można dostać stówkę, a za narażanie kogoś na utratę życia 2 stówki.

   Krzysiek HKrzysiek H6 miesięcy temu
 • LEPIEJ OŚWIETLIĆ PRZEJŚCIA!! Zwłaszcza w mniejszych miejscowościach.

  Danieleczko0589Danieleczko05896 miesięcy temu
  • @semisiu Napisałem to ogólnie nie w odniesieniu do programu.

   Danieleczko0589Danieleczko05896 miesięcy temu
  • Tak, zwłaszcza że program był kręcony za dnia 🤦‍♂️

   semisiusemisiu6 miesięcy temu
 • Z tym białym audi to lekko naciągane... choć nadal było to oczywiste wykroczenie w/g KD.

  yzzoartsyzzoarts6 miesięcy temu
  • Zrównała sie z nim już na przejściu.

   Danieleczko0589Danieleczko05896 miesięcy temu
 • 1000zł + 16pkt + zabranie prawa jazdy na miesiąc, z jednego dnia jazdy na drodze Kocmyrzów - Huta mam takich nagrań około 5-6. Czyli jakieś 40 minut jazdy. Za cały dzień pewnie z 50 bym nagrał. Stop zabójcom na drogach!

  Łukasz KsiążkiewiczŁukasz Książkiewicz6 miesięcy temu
 • Taka przestroga dla pieszych ,aby włączyli myślenie ,a wyłączyli srajfona , kiedy zbliżają się do przejścia. Zwłaszcza drodzy piesi zwracajcie uwagę na to ,jak wychodzicie zza pojazdu ! Wyjrzyjcie najpierw,a nie idźcie na pewniaka ! Czasami jest taka sytuacja ,że auta poparkowane nieprawidłowo ,lub po prostu jest korek na jednym pasie.

  Tadek RafałTadek Rafał6 miesięcy temu
  • ​@Choobo flex Jakieś filmik z typem próbującym wymusić odszkodowanie, drugi starszy niż cały internet dotyczył podobnie jak trzeci, wejścia na pasy dosłownie przed samochód. To przykłady tzw. wtargnięcia, wtedy można i trzeba walczyć w sądzie, bo skąd masz się spodziewać, że ktoś chciał się zabić pod Twoimi kołami? A wcześniej się dobrze ubezpieczył. Spodziewasz się że ktoś przebiega czerwone i wpada Ci na maskę? No nie, na rzeczy nieprzewidziane nie mamy wpływu, wtedy jedyne co nam zostanie to szukanie sprawiedliwości w sądzie. Żaden zaś nie dotyczył sytuacji pieszego, który wyszedł zza auta które ustępowało mu pierwszeństwa - czyli sytuacji, o której mowa w filmie. Jak przestaniesz klepać w google uniewinniony kierowca, a znajdziesz jakiś wyrok w sprawie, której dotyczy ten przepis, to się pochwal. Sytuacja na filmie, czyli wyprzedzanie/omijanie na przejściu lub w bezpośrednim sąsiedztwie jest bardzo niebezpieczna i słusznie karana, choć zbyt skromnie.

   Piotr KPiotr K6 miesięcy temu
  • @esperto pl Masz przepis że jak wychodzisz z pomiędzy pojazdów stojących w korku masz się upewnić czy możesz to bezpiecznie zrobić, a nie święta krowo zwalać wszytko na kierowców z przeciwnego pasa.

   MoSDawidsonMoSDawidson6 miesięcy temu
  • @esperto pl scena 3 plworld.info/show/oZGnoLCwrnjWf84/wideo.html czytaj opis

   Choobo flexChoobo flex6 miesięcy temu
  • @esperto pl scena 2 uniewinniene sądowe plworld.info/show/nmCnqZaXbHzen6g/wideo.html

   Choobo flexChoobo flex6 miesięcy temu
  • @esperto pl scena 1 plworld.info/show/XX6jnMi2gqOylto/wideo.html czytaj opis

   Choobo flexChoobo flex6 miesięcy temu
 • Jesli chodzi o film gdzie pani wyprzedza autobus to kierowca autobusu również wyprzedza białego busa.Efekt domina tylko autobus pojechał dalej

  Dariusz MalinowskiDariusz Malinowski6 miesięcy temu
 • 7:22 Skoro ciężarówka zasłania to trzeba ją wyprzedzić przed przejściem by coś widzieć.

  Eryk ArtmamEryk Artmam6 miesięcy temu
  • Mam nadzieje że to żart

   Jan TwardyJan Twardy6 miesięcy temu
 • 0:40 widzę, że pieszy biegać potrafi. I nie jest to cud. Tacy jesteśmy. Homosapiens potrafi biegać.

  Eryk ArtmamEryk Artmam6 miesięcy temu
 • 6:44 dzban odcinka...

  Dominik WDominik W6 miesięcy temu
 • Swoją drogą przejście w stylu przeskakuj na 1 nodze i licz na farta że Ci się uda dotrzeć choć do połowy coś w stylu gry frogger-pozdro dla tych co pamiętają, ciekawe ile jeszcze osób zginie zanim postawią tam sygnalizacje świetlną

  Jellon CapriracerJellon Capriracer6 miesięcy temu
 • A co za debil projektuje przejścia przez dwu lub więcej pasmowe ulice? W Niemczech nie uświadczysz takich przejść. Nigdzie gdzie są trasy przelotowe, a pieszy jest de facto intruzem, nie projektuje się takich przejść! Nigdzie! Ale w Polsce tak. Bo tak! Ktoś mądry powiedział kiedyś, że jak by zabrać gdzieś polskich kierowców, a na ich miejsce dać niemieckich, to rozjechali by naszych pieszych, szybciej niż Hans Guderian II RP, we wrześniu 39r. Obejrzyjcie sobie to: plworld.info/show/h4aZa5PSnp6Zgco/wideo.html plworld.info/show/ioSbYanPgmXZepM/wideo.html plworld.info/show/eJyoYZmucKnQprg/wideo.html plworld.info/show/fmaimODMlniWirA/wideo.html

  MoriatyMoriaty6 miesięcy temu
  • Kto nie wie gdzie są Niemcy? O czym ty mówisz? Co byłeś i widziałeś? Widziałeś w Niemczech na wielopasmowych ulicach przejścia (zebry) dla pieszych bez świateł? I piesi tam mieli pierwszeństwo przed pojazdami? Może widziałeś ale nie rozumiałeś co widziałeś? Albo byłeś jeszcze w "dedeerach". Obejrzyj sobie film jak chłop jeździ 40 min. po niemieckim Cottbus i pokazuje jak wygląd infrastruktura miejska. I posłuchaj dokładnie co mówi: plworld.info/show/cZuLhrSqnnqyg9Y/wideo.html

   MoriatyMoriaty6 miesięcy temu
  • Mówisz z doświadczenia i opowiadań kogoś, kto nie wie gdzie są Niemcy? Ja byłem i widziałem co innego.

   Piotr KrólPiotr Król6 miesięcy temu
 • To ma nauczyć kierowców żeby być czujnym przy przejściach, wystarczyło zwolnić i mandatu by nie było. W Krakowie to sami najlepsi kierowcy jeżdżą oni wiedzą lepiej niż policja 😁

  GLOBI32GLOBI326 miesięcy temu
 • Nie rozumiem czemu w takich miejscach w Krakowie nie ma fotoradarów tj w Wwa

  FilipFilip6 miesięcy temu
  • Fotoradar? W jakim celu? Bo nie o nadmierna predkosc tutaj chodzi, tylko o wyprzedzanie na pasach i bezposrednio przed.

   Jakub WJakub W6 miesięcy temu
 • "Pouczenie"

  szwagier16szwagier166 miesięcy temu
 • Wystarczyłaby sygnalizacja na przycisk i po problemie.

  Sławek P.Sławek P.6 miesięcy temu
  • @Jakub W Liczba przejść to kolejne kuriozum na polskich drogach. Równiez tego nie uświadczysz w cywilizowanej Europie. Przede wszystkim powinno się zlikwidowac wiekszość przejśc na polskich drogach, pozostawić tylko te przy wrazliwych miejscach jak szkoły czy tego typu miejsca, a gdzie indziej zrobic "brody"/furty czy jak tam zwał. I pieszy może miec pierwszenstwo na przejściu ale w innym miejscu juz nie. Tak jak jest to w Niemczech czy innych krajach. Nikt normalnuy nie postawi przeciez wszedziue sweiateł. A że w Polsce przejściami nasrane co 100m to już kilejny problem polskich dróg.

   Sławek P.Sławek P.6 miesięcy temu
  • @Sławek P. Na jednej ulicy czasami jest kilka, może nawet kilkanaście przejść. Koszt sygnalizacji to kilkadziesiąt tysięcy na przejście. Edukacja jest najtańszym rozwiązaniem. Dlatego ani zwężanie ani światła nie będą przeze mnie lobbowane bo nie upłynniają ruchu, dla miasta liczą się statystki związane z bezpieczeństwem a nie to ile będziesz stał w korkach wracając z pracy.

   Jakub WJakub W6 miesięcy temu
  • @Jakub W A nie musieliby zwężać, bo to właśnie spowoduje zatamowanie ruchu. Pomyśl logicznie. Zamiast dwóch pasów będzie jeden i korki. Zamiast chwilowej przerwy w ruchu na 20sekund wybrano wersję stałego utrudnienia i spowolnienia ruchu kołowego. A wystarczyłaby sygnalizacja na przycisk. Nie musimy wymyslać koła nba nowo i nie zrzucac odpowiedzialności calej na kierowców tylko pryzstosowac ruch do nowoczesnych rozwiązań. Chyba że chcesz mieć korki i prredkość 20km/h w miastach to mozna zwężać wszystko do jednego pasa. I tak nic nie da to bez sygnalizacji, bo nawet wtedy ktoś potrąci piueszego.

   Sławek P.Sławek P.6 miesięcy temu
  • @Sławek P. Może nie tamować, jeżeli przeprawa przez ulicę będzie sprawna i będzie widział, że ktoś zwolnił przed pasami. Jesteśmy w cywilizowanej Europie, jeżeli jest dla Ciebie zbyt mało cywilizowana, można wyjechać :) W Krakowie już zwężają dwa pasy do jednego, żeby było bezpieczniej dla pieszych, właśnie przez takich kierowców jak wyżej.

   Jakub WJakub W6 miesięcy temu
  • @Jakub W A kjak pieszy przechodzi to nie tamuje wtedy? Pokaz mi w cywilizowanej Europie takie przejścia jak sa w Polsce - dwa pasy dla aut w jednym kierunku i brak sygnalizacji.

   Sławek P.Sławek P.6 miesięcy temu
 • Nie jest prawdą, że "krakowska policja walczy" z wyprzedzaniem na przejściach dla pieszych. Gdyby tak było, patrole stałyby przez kwartał przy newrlagiczcznych przejściach (aleja mickiwiecza, armii krajowej, itd) i problem byłby rozwiązany.

  xoutedxouted6 miesięcy temu
 • O ile mam mnóstwo zastrzeżeń do organizacji ruchu drogowego / drogi wewnętrzne , strefy ruchu ,kontra pasy ,ronda wielkości patelni itp o tyle uważam że akurat ten przepis powinien być KATEGORYCZNIE przestrzegany ,a mandat za w/w powinien być zdecydowanie wyższy...

  Robert robRobert rob6 miesięcy temu
 • Powinien mu walnąc mandat za dzienne światła w taką pogodę!

  Zbyszek BZbyszek B6 miesięcy temu
  • @Zbyszek B Prawda.

   Jakub WJakub W6 miesięcy temu
  • Jakub W raczej jak jest dobra przejrzystość powietrza czyli słońce ,a nie w ciągu dnia jak leje deszcz🤦‍♀️

   Zbyszek BZbyszek B6 miesięcy temu
  • @Zbyszek B 4ta rano to jeszcze noc :) Na dziennych jezdzimy od switu do zmroku. Pozdrawiam.

   Jakub WJakub W6 miesięcy temu
  • Jakub W wpisz w Google to będziesz miał odpowiedz .Ludzie w deszczu wsiadają o godzinie 4 rano i lecą na dziennych 😉.

   Zbyszek BZbyszek B6 miesięcy temu
  • Dlaczego, przepisy chyba tego nie precyzuja.

   Jakub WJakub W6 miesięcy temu
 • Poproszę o skomentowanie tej kompilacji, pierwsze dwa filmy! (stop cham) :) plworld.info/show/eWWnm9qrrYumnbA/wideo.html

  Robert BrnRobert Brn6 miesięcy temu
  • A co tu komentować, wszystkie przypadki do ukarania a niektóre z nich do zatrzymania PJ.

   Adrian ZabiegajAdrian Zabiegaj6 miesięcy temu
 • Uwielbiam tego policjanta :D Wyprzedzanie na przejściu, to zmora na drogach.

  Michal WalczakMichal Walczak6 miesięcy temu
 • Ja podziwiam tego policjanta za cierpliwość i tłumaczenie idiotom podstawowych przepisów... i to bardzo podstawowych....

  PretorexsPretorexs6 miesięcy temu
 • "Nie zauważyłam autobusu" jprd, to ona powinna mieć okulary z denkami od musztardy jak Stępień z 13 posterunku. Dawno nie słyszałem równie głupiego tłumaczenia.

  Drenn3Drenn36 miesięcy temu
  • @Olaf Iw tak, ale wg mnie to tacy ludzie nie zdają sobie sprawy z tego, jakie mogą być konserwacje ich debilnej jazdy. Nie raz widziałem w tv zdjęcia z rozprawy, jak biedny sprawca, przykładny ojciec i mąż, płakał przed sądem bo kogoś zabił na drodze. To jest całkowity brak myślenia i przewidywania, co może być za sekundę...

   Mar KoMar Ko6 miesięcy temu
  • @Mar Ko Masz 100 procent racji. W Polsce brak NIEUCHRONNOŚCI KARY. Dlatego tak jest. To jest tragedia, żeby dzieci i osoby starsze rozjeżdżać na przejściach. Każdy bez wyjątku będzie starszy. Czas szybko leci.

   Olaf IwOlaf Iw6 miesięcy temu
  • @Olaf Iw kolego, to jest tragedia. Normalnie to jest masakra co się dzieje na drogach.

   Mar KoMar Ko6 miesięcy temu
  • @adiosamigo1988 Jako facet w tych krajach masz poważanie. Byle babsztyl nie ma prawa dyskutować z policjantem. Sama nie może wyjść z domu, a co dopiero jeździć autem. Wkurza mnie to jak taka kobita dyskutuje z policjantem/policjantką , nie mając racji. Ona nie widziała autobusu..🚍. Tylko badania psychiatryczne dla takich osób, czy w ogóle mogą posiadać prawo jazdy. Własnie taka ślepa krowa 🐄o mały włos by mnie rozjechała na pasach w🌞 słoneczny dzień,☀️ prosta droga, przejście widoczne z 500 metrów, lewa i prawa strona pusta. Ubrany byłem w żółtej neonfarba kurtce 190 wzrostu. Jak ją dogoniłem, to powiedziała, że mnie nie widziała i zaczęła płakać. Nic tylko ubić na miejscu. Ręce opadają. Na prostej drodze ona nie widzi. Kto takim ludziom wydaje prawo jazdy ?

   Olaf IwOlaf Iw6 miesięcy temu
  • @Olaf Iw W krajach islamskich podcierają się lewą dłonią. Warto się zastanowić, które wzorce czerpać.

   adiosamigo1988adiosamigo19886 miesięcy temu
 • Moim skromnym zdaniem sam przepis o wyprzedzaniu (nie omijaniu) jest durny i służy jedynie do napełniania budżetu kasą kierowców. Dlaczego? Ponieważ bardzo często karę dostaje się za drobne wychylenie się względem drugiego pojazdu. Czy to jest niebezpieczne dla pieszego? Załóżmy, że dwa auta jadą z prędkością 40/h i nagle jeden zwalnia do 30 tuż przed przejściem, czym wysyła drugiego kierowcę na minę... Ale gdzie tu niebezpieczeństwo dla pieszego? Pieszy wchodząc na pasy musi się upewnić, że jadące auta będą w stanie ustąpić mu pierwszeństwa, więc jeśli oba będą w ciągłym ruchu, to i tak nie przejdzie. Dalej: jeśli pieszy postanowi sobie przebiec przez jezdnię, to raz, że przy ewentualnym potrąceniu będzie to wyłącznie jego wina, dwa, że taki agent wyśle siebie do szpitala lub kostnicy niezależnie, czy któryś z kierowców się wychyli. Jest jeszcze jedna opcja: jeden z kierowców hamuje, bo na pasach już jest pieszy.... ale wówczas nie mówimy już o drobnym wytraceniu prędkości, ale o mocniejszym hamowaniu. I jeszcze taka uwaga: zauważyliście, że policja (zwłaszcza w JB) daje mandat za wyprzedzanie w sytuacjach, gdy nie ma żadnego zagrożenia, bo nie ma pieszych? Może dlatego, że ten przepis się łamie właśnie w takich okolicznościach. Ps. i jeszcze coś: a co w sytuacji, kiedy jeden kierowca obserwując przestrzeń wokół pasów nie zauważy, że "kolega" obok akurat przyhamował?

  M GM G6 miesięcy temu
  • @esperto pl No i takich nieupewniających się bo "mają pierwszeństwo" jest sporo na cmentarzu. I co im po tym pierwszeństwie?

   Albert MaciaczykAlbert Maciaczyk6 miesięcy temu
  • @esperto pl Pieszy uzyskuje pierwszeństwo dopiero będąc na pasach.Kiedyś tak było i nic nie słyszałem, aby coś sie zmieniło.Jezdnia jak sama nazwa wskazuje, słuzy tylko i wylącznie do ruchu POJAZDÓW, wybraź sobie, ze w kierunkach horyzontalnych.Pieszy natomiast, jest tam gościem, który moze przez tą jezdnie przejść w kierunku wertykalnym(inaczej mówiąc musi przeciąć ruch na jezdni), spełniajac szereg działań w celu zachowania bezpieczeństwa, nie tylko swego, ale i kierujących.Juz małym dzieciom wpajano - spojrz w lewo, w prawo i znowu w lewo.Ocen dystans i predkosc pojazdow.Nie wchodź poki pojazd sie nie zatrzyma lub tez pojazdy na kilku pasach.Itd. Definicja wymuszenia pierwszenstwa natomiast ma esencje i sens taki, ze wyjezdzajac z drogi podporzadkowanej lub wchodząc z chodnika, masz zasrany obowiązek zrobić to w taki sposób, abym ja nawet nie musial odejmować nogi z gazu.Tu wyjątek jest jeden kiedy pieszy widzi auto jadace z daleka, raczej osobowe, z ciezarówkami nie polecam, uniesie ręke, ze bedzie wchodził, bo mu sie mocno spieszy i wejdzie bo ocenil, ze auto jest w stanie wyhamowac.Czasemi udaje sie nawiazywac z kierowcami taka wspolprace i przejsc troche po bandycku, ale wciaz bezpiecznie w miare. Problem jest taki, ze wbija sie do głów ludziom, ze jest pierwszenstwo i mozna leźć jak świeta krowa. Nie brakuje zdarzeń, ze pieszy wtargnął, kierowca wymijał, rozbił sie, a pieszy uciekł. A juz 10 lat robiona jest propaganda, ze w końcu w Polsce to (pierwszenstwo pieszego plotkującego na chodniku) wprowadza i jak narazie jeszcze sie chyba nie udało i oby nigdy.Ale Policja swego czasu juz zatrzymywala i pouczenia dawala.Tak jak teraz z rozporzedzeniami o balu przebierańców i bez maski do sklepu z ochrona nie chca wpuszczac.Przepisow nie ma, ale juz przestrzegajmy, bo za 10 lat moze wprowadza.A, ze wielu ludzi cierpi na wypadkach przez to, to juz ten gang rzadzacy ma w powazaniu.Im kazano i oni wykonuja -- nie sa od myślenia, tylko od wykonywania.

   Sheer EnergySheer Energy6 miesięcy temu
  • @esperto pl sęk w tym, że ja się czepiam przypadkowego wyprzedzenia, bo przepis jest na tyle niejasny, że nie określa sytuacji. Premedytacja to inna kwestia.

   M GM G6 miesięcy temu
  • @Jasiuniu hahah, no tak, ja się kompromituje. Rozpocząłem dyskusję i skierowałem ją do osób zainteresowanych tematem, ty napisać cokolwiek wartościowego jak widać nie umiesz, więc idź stąd. Pewnie jakby był przepis chodzenia na rękach, to byś pierwszy łaził i sobie chwalił, bo taki przepis. Serio, idź.

   M GM G6 miesięcy temu
  • Nie pisz tyle, bo się kompromitujesz. Zawsze życzę sobie i swojej rodzinie unikania na drodze do domu takich jak ty, o zgrozo, rodaków.

   JasiuniuJasiuniu6 miesięcy temu
 • Nie wiem. Może powinni mieć zakaz prowadzenia pojazdów na rok, na 5 lat? Może coś by dotarło?

  Michał TerajewiczMichał Terajewicz6 miesięcy temu
 • Kierowca zawodowy.

  Mirosław DęboszMirosław Dębosz6 miesięcy temu
  • Ja tam się zawiodłem :D Ręce mi opadły jak to usłyszałem...

   Scool plScool pl6 miesięcy temu
  • Może rozwozi pizze

   MateuszMateusz6 miesięcy temu
PLworld